HOME > Newsy > Wielkie święto w małej skali

Wielkie święto w małej skali

Gala Rajdowych Mistrzostw Kujaw i Pomorza terenowych modeli RC

Data publikacji: 2018-11-24

Kryterium Asów a po nim uroczyste zakończenie sezonu 2018 i wręczenie mistrzowskich tytułów. Gala Rajdowych Mistrzostw Kujaw i Pomorza terenowych modeli RC już 9. grudnia na toruńskim Zamku Krzyżackim.

Osiem wymagającyh rund off-roadowego czempionatu rozgrywanego na piaszczystych terenach Kujaw i Pomorza dobiega końca. Kierowcy elektrycznych rajdówek jeszcze raz spotkają się 9. grudnia w Fosie Zamkowej by w nietypowy dla siebie sposób zakończyć niezwykle emocjonujący sezon 2018. Sezon pełen rekordów, historycznych momentów i debiutów, zaciętej rywalizacji i wielu uśmiechów na małych twarzach.

O godzinie 11:00 zawodnicy wystartują do biegów eliminacyjnych "Kryterium Asów". Po trzech przejazdach sędziowie ustawią pary kierując się uzyskanymi przez kierowców czasami. Ostatecznie puchar zdobywa ten, kto w drodze eliminacji rywala podczas wyścigu równoległego dotrwa do samego końca zawodów. 

Tego dnia, 9. grudnia, "Kryterium Asów" nie będzie jednak najważniejszym punktem i celem przybywających do Torunia uczestników TOYOTA Adventure Gothica. O godzinie 15:00, w Sali Koncertowej toruńskiego Zamku Krzyżackiego rozpocznie się uroczystość dekoracji nowych mistrzów i wicemistrzów Kujaw i Pomorza. Specjalne puchary odbiorą najlepsi zawodnicy rywalizujący w poszczególnych klasach oraz "generalce" rajdowych mistrzostw. Dzięki wsparciu dystrybutora marki Traxxas w Polsce, firmie RIKU, otrzymają oni także nagrody rzeczowe "w małej skali". Złote statuetki powędruje również do nowych mistrzów w kilku wyjątkowych pucharach: Lejdis, Off-roadowego Juniora i Rajdowego Debiutanta. Po raz pierwszy w historii toruńskich zawodów w małej skali na szyjach najszybszych zespołów zawisną kolorowe medale.

Organizatorzy w sposób szczególny podziękują również tym, bez pomocy i wsparcia których rajdy terenowe RC nie mogłyby się odbyć. A warto dodać, że w tym sezonie grono przyjaciół mocno się poszerzyło, dzięki czemu atrakcyjność i forma zawodów sporo zyskała w oczach zawodników i nie tylko. Już teraz im wszystkim bardzo dziękujemy, ale szczegóły poznamy na Gali. Liczymy na ich obecność.

Tradycyjnie Gala zakończy się panelem dyskusyjnym na temat sezonu 2019. Ten, jak już wiemy po ostatnim rajdzie, czeka sporo zmian. Szczegóły poznamy jednak już 9. grudnia na Zamku Krzyżackim.

Szczegóły uczestnictwa w "Kryterium Asów" i w Gali dla zawodników znajdują się pod linkiem - Gala 2018.

Organizatorzy zapraszają też serdecznie osoby zainteresowane zawodami w małej skali. Będzie okazja poznać szczegóły tego sportu, zobaczyć wystawę sportowych modeli RC, uzyskać odpowiedzi na niemal wszystkie pytania oraz zdobyć wyjątkowy modelarski kalendarz 2019.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.

Najbliższe imprezy NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

2019-11-03 2 Rajd Mały Dakar

 MAGAZYN "RC AUTA"
Magazyn samochodowych modeli RC

WSPIERAJĄ NAS

Toyota ToruńMiasto ToruńŚwiat Reklamy Toruń Biedronka magazyn Rally and RaceModele zdalnie sterowane Toruń Driving ExperienceRajdy24Fonte