HOME > Newsy > Toyota ponownie z nami

Toyota ponownie z nami

Toyota Bednarscy ponownie sponsorem rajdów terenowych RC

Data publikacji: 2018-03-05

Dakarowe zwycięstwa Toyoty nie pozostały bez echa w rajdowym świecie RC. Toruński diler, firma Bednarscy kontynuuje współpracę z organizatorami jedynych w Polsce rajdów terenowych w małej skali. Nagrodą główną jest weekend z Hiluxem.

Od chwili powstania projektu rajdów terenowych modeli RC, toruński diler Toyoty firma Bednarscy, aktywnie pomaga organizatorom w promocji i realizacji tego przedsięwzięcia. Dzięki współpracy udało się stworzyć elementy do budowy tras, zakupić agregat prądotwórczy czy zaprojektować banery reklamowe. W pierwszym sezonie na mistrza czekał weekend z Toyotą RAV4, a na każdym rajdzie organizatorzy dekorowali najlepszych kierowców pięknymi pucharami. Klimat zawodów i zbudowana wokół tego atrakcyjna otoczka przyczyniły się do coraz większej popularności off-roadu wśród właścicieli terenowych modeli RC. Pomoc w działaniach PR przyniosły zaś efekty w postaci publikacji relacji z imprez w mediach ogólnopolskich. Dzięki temu na starcie kolejnych rajdów pojawiali się nowi zawodnicy, a walka o mistrzowski tytuł stawała sie coraz trudniejsza i wymagająca.

- Toyota to nie tylko niezawodność czy promowana dzisiaj mocno ekologia i samochody hybrydowe. Toyota w tym roku opanowała podium najtrudniejszego rajdu terenowego na świecie, Rajdu Dakar. Swoją dominację na bezdrożach udowadniała wielokrotnie, a takie modele jak Land Cruiser czy Hilux są dzisiaj symbolem zwycięstwa w każdym terenie - mówi Maciej Bednarski, kierownik salonu Toyoty w Toruniu. - Pomysł "małych rajdów" spodobał nam się już w 2016 roku, a widząc zaangażowanie organizatorów w ten projekt chcemy nadal im w tym pomagać. Cieszy nas fakt, że w tym roku kierowcy walczyć będą o tytuł najlepszego kierowcy już nie tylko Torunia, a całych Kujaw i Pomorza. Honorowy Patronat marszałka województwa Piotr Całbeckiego z pewnością doda prestiżu tym zawodom. My ze swojej strony po raz drugi wystawiamy własny zespół rajdowy, a dla zwycięzcy tegorocznego czempionatu ufundujemy weekend z Toyotą Hilux.

Toyota Bednarscy, w klasyfikacji zespołowej debiutowała już w roku ubiegłym. Wtedy konkurs na fabrycznego kierowcę japońskiej marki wygrał doświadczony i utytułowany zawodnik, Radek Schenker. Popularny "Rekin" prezentował przez cały rok równy wysoki poziom, a skuteczna jazda i unikanie awarii pozwoliło zawodnikowi z Głogowa wywalczyć tytuł drugiego wicemistrza Torunia w klasyfikacji generalnej. W tym roku firma Bednarscy stawia na "juniorów", a za sterami czerwono-czarnego Traxxasa zobaczymy 9-letniego Mikołaja, dla którego starty w zawodach będą debiutem. 

- Mikołaj pokazał świetny styl podczas akcji "Ferie na start". Na zamarzniętym boisku do siatkówki plażowej zbudowaliśmy mały tor, na którym każdy mógł sobie potestować jazdę terenowym modelem RC. Mikołaj, mimo mrozu, bawił się chyba najdłużej, a w pokazym wyścigu z naszym kierowcą okazał się lepszy. Stąd padła propozycja, by barw zespołu Toyota Bednarscy bronił w tym sezonie młody kierowca z dużym potencjałem. Mikołaj i rodzice zgodzili się (uśmiech) - mówi Michał Jasiński, właściciel firmy przygotowującej model Toyoty do zawodów.

Rajdowy sezon, o tytuł mistrza Kujaw i Pomorza, rusza już w najbliższą niedzielę, 11. marca. W kalendarzu zaplanowano siedem rund oraz cztery w zupełnie nowej konkurencji - wyścigach terenowych. Organizatorzy, powołując w tym roku nowe Stowarzyszenie RC Motorsport, nie zamykają jednak terminarza i planują akcje promocyjne oraz rajdy okazjonalne. Pozyskane od sponsora tytularnego wsparcie pozwoli uatrakcyjnić formułę zawodów oraz zapewnić jeszcze ciekawsze nagrody. Nowością będą filmowe relacje - w planach jest już zakup kamery wideo, by wzbogacić ciekawą już galerię z zawodów. W budżecie znalazły się dodatkowo pozycje na zakup kolejnych elementów do budowy tras czy nowe banery reklamowe.

Tuż obok Toyoty, w gronie tegorocznych partnerów i przyjaciół Toyota Adventure Gothica znaleźli się ponadto ogólnopolski magazyn Off-road, ŚwiatReklamy.pl, Modelmania.pl oraz Driving Experience.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.

Najbliższe imprezy NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Czekamy na nowy Kalendarz Imprez!

 MAGAZYN "RC AUTA"
Magazyn samochodowych modeli RC

WSPIERAJĄ NAS

Toyota ToruńMiasto ToruńŚwiat Reklamy Toruń Biedronka magazyn Rally and RaceModele zdalnie sterowane Toruń Driving ExperienceRajdy24Fonte